Liminganlahden uusimmat lintuhavainnot

28.1.


Harakka Tyrnävä Nestorintie 11 2 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Harakka Kempele Nummela 5 (Linnea Korpi)
Harakka Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 2 (Reijo Kylmänen)
Järripeippo 27.-28.1. Tyrnävä Nestorintie 5 2 (Kalle Hiekkanen, Reijo Kylmänen, Sirkka Kaurala)
Järripeippo Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 2 (Reijo Kylmänen, Eino Riikola)
Keltasirkku Tyrnävä Salosentie 50 (Reijo Kylmänen)
Keltasirkku Lumijoki Pajakuja 80 (Outi Isokangas)
Keltasirkku Tyrnävä Nestorintie 5 80 (Kalle Hiekkanen)
Kesykyyhky Tyrnävä Tyrnävän mylyäly Leppiojantien th. 70 (Kalle Hiekkanen)
Kesykyyhky Tyrnävä Tyrnävän Mylly 40 (Reijo Kylmänen)
Korppi Kempele Nummela 3 (Linnea Korpi)
Käpytikka Tyrnävä Nestorintie 11 1 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Peippo Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 10 (Reijo Kylmänen)
Peltopyy Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 6 (Eino Riikola)
Pikkuvarpunen Tyrnävä Nestorintie 5 30 (Kalle Hiekkanen)
Punatulkku Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 12 (Reijo Kylmänen, Eino Riikola)
Räkättirastas Tyrnävä Ketolantie 1 (Reijo Kylmänen)
Sepelkyyhky 1.-28.1. Tyrnävä Tyrnävän Mylly 2 (Kalle Hiekkanen, Veli-Pekka Honkanen, Reijo Kylmän...)
Sinitiainen Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 1 (Reijo Kylmänen)
Sinitiainen Tyrnävä Nestorintie 11 1 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Talitiainen Tyrnävä Nestorintie 11 1 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Talitiainen Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 7 (Reijo Kylmänen)
Turkinkyyhky 14.-28.1. Tyrnävä Ketolantie - Nestorintie 2 (Kalle Hiekkanen, Leino Suorsa)
Uuttukyyhky Tyrnävä Parras 6 (Jaakko Koistinen, Pekka Kärenaho)
Varpunen Tyrnävä Nestorintie 5 7 (Kalle Hiekkanen)
Varpunen Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 8 (Reijo Kylmänen)
Viherpeippo Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 5 (Reijo Kylmänen, Eino Riikola)

27.1.


Keltasirkku Tyrnävä Ollilantie 200 (Reijo Kylmänen)
Peippo Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 10 (Reijo Kylmänen)
Räkättirastas Tyrnävä Paloasema 1 (Reijo Kylmänen)
Tilhi Tyrnävä Paloasema 23 (Reijo Kylmänen)

26.1.


Fasaani Oulu Jarvantie 9 1 (Juha Jarva)
Fasaani Kempele Korsitie 4 9 (Lena Luomaranta)
Fasaani Oulu Männikkötie 12 Oulunsalo 6 (Seppo Saarinen)
Fasaani Kempele Sarkkiranta 4 (Pirjo Vedenoja, Paavo Rapo)
Fasaani Oulu Pikkukuivalantie 14 2 (Susanna Manninen)
Harakka Oulu Jarvantie 9 6 (Juha Jarva)
Harakka Liminka Kirkkotie2a6 2 (Rauni Ojala)
Harakka Tyrnävä Ängeslevän Ylipääntie 10 1 (Ari Antilla)
Harakka Oulu Oulunsalo 5 (Olli-Matti Tervaniemi)
Harakka Liminka Oikotie 35 3 (Jaana Iljana)
Harakka Tyrnävä Ronkoteuksentie 5 2 (Anna-Maija Melvaskoski)
Harakka Oulu Vihiluodontie 25 2 (Eeva Kurttila-Matero)
Harakka Oulu Oulunsalo 1 (Kati Kylmäoja)
Harakka Liminka Kurkitie 1 15 (Janne Kärki)
Harakka Oulu Oulunsalo Muikuntie 87 1 (SEIJA LAITALA, Heikki Suomalainen)
Harakka Oulu Saranpääntie 33 1 (Leena Talus-Lakkala)
Harakka Kempele Suutarintie 9 3 (Janne Hakalahti)
Harakka Oulu Männikkötie 12 Oulunsalo 4 (Seppo Saarinen)
Harakka Kempele Sarkkiranta 2 (Pirjo Vedenoja, Paavo Rapo)
Harakka Oulu Pellonpää 8 1 (Elli Hartikainen)
Harakka Oulu Salviatie 11 1 (Eija Nivakoski, Urpo Nivakoski)
Harakka Kempele Ollila 2 (Aarne Hietala)
Harakka Oulu Monosentie 4 B 1 (Jaana Huusko)
Harakka Kempele Korsitie 4 4 (Lena Luomaranta)
Harakka Oulu Pikkukuivalantie 14 7 (Susanna Manninen)
Harakka Oulu Kerppukuja 9 4 (Kai Kleemola)
Harakka Liminka Jyväskyläntie 97 B 1 (Marja Junttila)
Harakka Tyrnävä Liisantie 4 2 (Alpo Tervo, Elli Tervo)
Harakka Lumijoki Kankaanpääntie 92 4 (Mauri Kallio)
Harakka Oulu Kuovikylä 19 1 (Mauno Isopahkala)
Harakka Liminka Kankaanlaita 9 1 (Hannu Parkkila)
Harakka Kempele Aropolku 1 1 (Timo Rönkä)
Harakka Lumijoki Pietinkuja 2 (Elsa Virkkala)
Harakka Liminka Seikkulankuja 3 1 (Veijo Kalaoja)
Harmaapäätikka Tyrnävä Muhostie 60c 1 (Maire Markus)
Harmaapäätikka Liminka Koivikonkierto 27 Tupos 1 (Kyösti Tolvanen)
Hippiäinen Oulu Oulunsalo 2 (Paula Ratava)
Hömötiainen Oulu Oulunsalo Muikuntie 87 1 (SEIJA LAITALA, Heikki Suomalainen)
Hömötiainen Oulu Männikkötie 12 Oulunsalo 1 (Seppo Saarinen)
Hömötiainen Oulu Oulunsalo 2 (Kati Kylmäoja)
Hömötiainen Liminka Jyväskyläntie 97 B 2 (Marja Junttila)
Hömötiainen Liminka Lintulammentie 12b, Tupos 2 (Minja Koiranen)
Hömötiainen Tyrnävä Ängeslevän Ylipääntie 10 2 (Ari Antilla)
Hömötiainen Oulu Vihiluodontie 25 1 (Eeva Kurttila-Matero)
Hömötiainen Liminka Alapää, Hahtikari 2 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Hömötiainen Liminka Alapää, Uusi Liminganjoki 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Järripeippo Lumijoki Kuukkalanperä 2 (Kari Koivula)
Keltasirkku Liminka Jyväskyläntie 97 B 21 (Marja Junttila)
Keltasirkku Oulu Oulunsalo 1 (Kati Kylmäoja)
Keltasirkku Oulu Vihiluodontie 25 1 (Eeva Kurttila-Matero)
Keltasirkku Kempele Sarkkiranta 30 (Pirjo Vedenoja, Paavo Rapo)
Keltasirkku Tyrnävä Muhostie 60c 25 (Maire Markus)
Keltasirkku Oulu Saranpääntie 33 8 (Leena Talus-Lakkala)
Keltasirkku Kempele Teppola 350 (Jussi Niskanen)
Keltasirkku Kempele Länkeläntie 13 6 (Eija Karppinen)
Keltasirkku Oulu Oulunsalo Muikuntie 87 30 (SEIJA LAITALA, Heikki Suomalainen)
Keltasirkku Kempele Korsitie 4 40 (Lena Luomaranta)
Keltasirkku Liminka Kurkitie 1 5 (Janne Kärki)
Keltasirkku Oulu Männikkötie 12 Oulunsalo 25 (Seppo Saarinen)
Keltasirkku Oulu Pikkukuivalantie 14 14 (Susanna Manninen)
Keltasirkku Liminka Koivikonkierto 27 Tupos 1 (Kyösti Tolvanen)
Keltasirkku Tyrnävä Jokisilta, Nikula 30 (Kalle Hiekkanen)
Keltasirkku Lumijoki Kankaanpääntie 92 3 (Mauri Kallio)
Keltasirkku Oulu Kerppukuja 9 14 (Kai Kleemola)
Keltasirkku Liminka Alapää, Vanha Liminganjoki 300 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Keltasirkku Oulu Oulunsalo 3 (Olli-Matti Tervaniemi)
Keltasirkku Tyrnävä Liisantie 4 26 (Alpo Tervo, Elli Tervo)
Korppi Kempele Suutarintie 9 1 (Janne Hakalahti)
Kuusitiainen Oulu Kerppukuja 9 1 (Kai Kleemola)
Kuusitiainen Oulu Kuovikylä 19 2 (Mauno Isopahkala)
Käpytikka Tyrnävä Muhostie 60c 2 (Maire Markus)
Käpytikka Oulu Oulunsalo Muikuntie 87 1 (SEIJA LAITALA, Heikki Suomalainen)
Lintu Oulu Salviatie 11 1 (Eija Nivakoski, Urpo Nivakoski)
Merikotka Lumijoki Kankaanpääntie 92 1 (Mauri Kallio)
Merikotka Lumijoki Kalliala 1 (Mauri Kallio, Helena Ala-Kojola)
Mustarastas Tyrnävä Muhostie 60c 1 (Maire Markus)
Mustarastas Tyrnävä Ängeslevän Ylipääntie 10 1 (Ari Antilla)
Mustarastas Oulu Salviatie 11 1 (Eija Nivakoski, Urpo Nivakoski)
Mustarastas Oulu Oulunsalo Muikuntie 87 1 (SEIJA LAITALA, Heikki Suomalainen)
Naakka Liminka Kirkkotie2a6 2 (Rauni Ojala)
Naakka Lumijoki Pietinkuja 2 (Elsa Virkkala)
Naakka Liminka Tupos, 8-tie 70 (Esa Hohtola)
Naakka Tyrnävä Jokisilta, Matero 200 (Kalle Hiekkanen)
Naakka Lumijoki Kankaanpääntie 92 6 (Mauri Kallio)
Naakka Oulu Männikkötie 12 Oulunsalo 3 (Seppo Saarinen)
Naakka Kempele Suutarintie 9 7 (Janne Hakalahti)
Naakka Liminka Kurkitie 1 4 (Janne Kärki)
Närhi Liminka Jyväskyläntie 97 B 4 (Marja Junttila)
Närhi Tyrnävä Muhostie 60c 2 (Maire Markus)
Närhi Tyrnävä Ängeslevän Ylipääntie 10 2 (Ari Antilla)
Närhi Oulu Oulunsalo Muikuntie 87 2 (SEIJA LAITALA, Heikki Suomalainen)
Peippo Liminka Alapää, Vanha Liminganjoki 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Pikkutikka Oulu Varjakka, Akionlahti 1 (Henri Ukonaho)
Pikkuvarpunen Oulu Jarvantie 9 2 (Juha Jarva)
Pikkuvarpunen Tyrnävä Jokisilta, Nikula 50 (Kalle Hiekkanen)
Pikkuvarpunen Lumijoki Kankaanpääntie 92 1 (Mauri Kallio)
Pikkuvarpunen Kempele Suutarintie 9 3 (Janne Hakalahti)
Pikkuvarpunen Oulu Kerppukuja 9 4 (Kai Kleemola)
Pikkuvarpunen Oulu Oulunsalo 4 (Olli-Matti Tervaniemi)
Pikkuvarpunen Liminka Koivikonkierto 27 Tupos 5 (Kyösti Tolvanen)
Pikkuvarpunen Oulu Pikkukuivalantie 14 1 (Susanna Manninen)
Pikkuvarpunen Oulu Männikkötie 12 Oulunsalo 4 (Seppo Saarinen)
Pikkuvarpunen Liminka Kankaanlaita 9 9 (Hannu Parkkila)
Pikkuvarpunen Oulu Oulunsalo Muikuntie 87 6 (SEIJA LAITALA, Heikki Suomalainen)
Pikkuvarpunen Oulu Monosentie 4 B 1 (Jaana Huusko)
Pikkuvarpunen Tyrnävä Muhostie 60c 20 (Maire Markus)
Pikkuvarpunen Liminka Seikkulankuja 3 3 (Veijo Kalaoja)
Pikkuvarpunen Kempele Ollila 20 (Aarne Hietala)
Pikkuvarpunen Liminka Kirkkotie2a6 3 (Rauni Ojala)
Pikkuvarpunen Oulu Saranpääntie 33 2 (Leena Talus-Lakkala)
Pikkuvarpunen Kempele Sarkkiranta 3 (Pirjo Vedenoja, Paavo Rapo)
Pikkuvarpunen Liminka Kurkitie 1 3 (Janne Kärki)
Pikkuvarpunen Tyrnävä Liisantie 4 9 (Alpo Tervo, Elli Tervo)
Punakylkirastas Oulu Oulunsalo 1 (Pertti Mattila)
Punakylkirastas Oulu Oulunsalo Lääkkö 1 (Teemu Saarenpää)
Punatulkku Oulu Oulunsalo 6 (Paula Ratava)
Punatulkku Oulu Kuovikylä 19 1 (Mauno Isopahkala)
Punatulkku Oulu Jarvantie 9 4 (Juha Jarva)
Punatulkku Tyrnävä Ronkoteuksentie 5 2 (Anna-Maija Melvaskoski)
Punatulkku Oulu Vihiluodontie 25 1 (Eeva Kurttila-Matero)
Punatulkku Kempele Kokkokankaantie 125 3 (Heljä Rahikkala)
Punatulkku Liminka Jyväskyläntie 97 B 3 (Marja Junttila)
Punatulkku Lumijoki Kankaanpääntie 92 3 (Mauri Kallio)
Punatulkku Liminka Lintulammentie 12b, Tupos 7 (Minja Koiranen)
Puukiipijä Liminka Seikkulankuja 3 1 (Veijo Kalaoja)
Räkättirastas Oulu Oulunsalo 1 (Pertti Mattila)
Räkättirastas Oulu Oulunsalo Lääkkö 1 (Teemu Saarenpää)
Sepelkyyhky Oulu Ervastinkylä, Perälä 1 (Henri Ukonaho, Maija Piippo)
Sinitiainen Oulu Oulunsalo 7 (Olli-Matti Tervaniemi)
Sinitiainen Oulu Vihiluodontie 25 2 (Eeva Kurttila-Matero)
Sinitiainen Oulu Oulunsalo 4 (Kati Kylmäoja)
Sinitiainen Oulu Oulunsalo Muikuntie 87 9 (SEIJA LAITALA, Heikki Suomalainen)
Sinitiainen Oulu Jarvantie 9 4 (Juha Jarva)
Sinitiainen Oulu Männikkötie 12 Oulunsalo 3 (Seppo Saarinen)
Sinitiainen Oulu Salviatie 11 4 (Eija Nivakoski, Urpo Nivakoski)
Sinitiainen Oulu Pikkukuivalantie 14 1 (Susanna Manninen)
Sinitiainen Oulu Kerppukuja 9 2 (Kai Kleemola)
Sinitiainen Liminka Jyväskyläntie 97 B 1 (Marja Junttila)
Sinitiainen Liminka Lintulammentie 12b, Tupos 7 (Minja Koiranen)
Sinitiainen Lumijoki Kankaanpääntie 92 15 (Mauri Kallio)
Sinitiainen Oulu Kuovikylä 19 3 (Mauno Isopahkala)
Sinitiainen Liminka Koivikonkierto 27 Tupos 10 (Kyösti Tolvanen)
Sinitiainen Oulu Oulunsalo, Neilikkakuja 4 2 (Ahti Pyörnilä)
Sinitiainen Liminka Seikkulankuja 3 2 (Veijo Kalaoja)
Sinitiainen Liminka Kirkkotie2a6 4 (Rauni Ojala)
Sinitiainen Liminka Oikotie 35 4 (Jaana Iljana)
Sinitiainen Tyrnävä Ronkoteuksentie 5 6 (Anna-Maija Melvaskoski)
Sinitiainen Tyrnävä Muhostie 60c 6 (Maire Markus)
Sinitiainen Liminka Kankaanlaita 9 3 (Hannu Parkkila)
Sinitiainen Tyrnävä Liisantie 4 2 (Alpo Tervo, Elli Tervo)
Sinitiainen Oulu Monosentie 4 B 4 (Jaana Huusko)
Sinitiainen Kempele Länkeläntie 13 2 (Eija Karppinen)
Sinitiainen Kempele Ollila 1 (Aarne Hietala)
Sinitiainen Kempele Sarkkiranta 5 (Pirjo Vedenoja, Paavo Rapo)
Sinitiainen Kempele Suutarintie 9 8 (Janne Hakalahti)
Sinitiainen Oulu Saranpääntie 33 4 (Leena Talus-Lakkala)
Sinitiainen Liminka Kurkitie 1 8 (Janne Kärki)
Talitiainen Oulu Oulunsalo Muikuntie 87 4 (SEIJA LAITALA, Heikki Suomalainen)
Talitiainen Kempele Länkeläntie 13 6 (Eija Karppinen)
Talitiainen Lumijoki Pietinkuja 11 (Elsa Virkkala)
Talitiainen Liminka Kirkkotie2a6 8 (Rauni Ojala)
Talitiainen Liminka Seikkulankuja 3 3 (Veijo Kalaoja)
Talitiainen Tyrnävä Muhostie 60c 6 (Maire Markus)
Talitiainen Oulu Oulunsalo 9 (Olli-Matti Tervaniemi)
Talitiainen Kempele Aropolku 1 7 (Timo Rönkä)
Talitiainen Liminka Oikotie 35 6 (Jaana Iljana)
Talitiainen Tyrnävä Ängeslevän Ylipääntie 10 4 (Ari Antilla)
Talitiainen Liminka Kankaanlaita 9 6 (Hannu Parkkila)
Talitiainen Tyrnävä Ronkoteuksentie 5 5 (Anna-Maija Melvaskoski)
Talitiainen Oulu Saranpääntie 33 5 (Leena Talus-Lakkala)
Talitiainen Oulu Oulunsalo, Neilikkakuja 4 2 (Ahti Pyörnilä)
Talitiainen Liminka Koivikonkierto 27 Tupos 7 (Kyösti Tolvanen)
Talitiainen Oulu Kuovikylä 19 7 (Mauno Isopahkala)
Talitiainen Tyrnävä Liisantie 4 6 (Alpo Tervo, Elli Tervo)
Talitiainen Liminka Kurkitie 1 12 (Janne Kärki)
Talitiainen Lumijoki Kankaanpääntie 92 6 (Mauri Kallio)
Talitiainen Oulu Jarvantie 9 5 (Juha Jarva)
Talitiainen Liminka Lintulammentie 12b, Tupos 4 (Minja Koiranen)
Talitiainen Liminka Jyväskyläntie 97 B 6 (Marja Junttila)
Talitiainen Oulu Männikkötie 12 Oulunsalo 7 (Seppo Saarinen)
Talitiainen Kempele Suutarintie 9 2 (Janne Hakalahti)
Talitiainen Oulu Pellonpää 8 2 (Elli Hartikainen)
Talitiainen Oulu Kerppukuja 9 2 (Kai Kleemola)
Talitiainen Oulu Pikkukuivalantie 14 4 (Susanna Manninen)
Talitiainen Oulu Salviatie 11 5 (Eija Nivakoski, Urpo Nivakoski)
Talitiainen Oulu Vihiluodontie 25 5 (Eeva Kurttila-Matero)
Talitiainen Kempele Sarkkiranta 9 (Pirjo Vedenoja, Paavo Rapo)
Talitiainen Oulu Monosentie 4 B 5 (Jaana Huusko)
Talitiainen Oulu Oulunsalo 9 (Kati Kylmäoja)
Talitiainen Kempele Ollila 4 (Aarne Hietala)
Teeri Liminka Alapää, Uusi Liminganjoki 25 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Teeri Tyrnävä Korvenkylä, Haikonen 28 (Kalle Hiekkanen)
Tilhi Kempele Ristisuo 280 (Jussi Niskanen)
Turkinkyyhky Kempele Sarkkiranta 4 (Pirjo Vedenoja, Paavo Rapo)
Turkinkyyhky 1.-26.1. Tyrnävä Liisantie 2 (Reijo Kylmänen, Alpo Tervo, Elli Tervo)
Turkinkyyhky Kempele Puutarhaoppilaitos 1 (Jussi Niskanen)
Turkinkyyhky Kempele Suutarintie 9 10 (Janne Hakalahti)
Turkinkyyhky Kempele Korsitie 4 2 (Lena Luomaranta)
Töyhtötiainen Liminka Kankaanlaita 9 1 (Hannu Parkkila)
Urpiainen Oulu Monosentie 4 B 1 (Jaana Huusko)
Urpiainen Oulu Oulunsalo 2 (Olli-Matti Tervaniemi)
Urpiainen Oulu Salonpää, Nenännokka 150 (Henri Ukonaho)
Urpiainen Liminka Kurkitie 1 7 (Janne Kärki)
Uuttukyyhky 25.-26.1. Tyrnävä Parras, Väyrynen 12 (Reijo Kylmänen, Tuomas Väyrynen)
Varis Liminka Kurkitie 1 13 (Janne Kärki)
Varis Oulu Pellonpää 8 1 (Elli Hartikainen)
Varis Oulu Jarvantie 9 3 (Juha Jarva)
Varis Lumijoki Kankaanpääntie 92 1 (Mauri Kallio)
Varis Kempele Suutarintie 9 1 (Janne Hakalahti)
Varis Oulu Pikkukuivalantie 14 1 (Susanna Manninen)
Varis Tyrnävä Jokisilta, Nikula 12 (Kalle Hiekkanen)
Varpunen Kempele Aropolku 1 1 (Timo Rönkä)
Varpunen Oulu Jarvantie 9 8 (Juha Jarva)
Varpunen Kempele Korsitie 4 2 (Lena Luomaranta)
Varpunen Kempele Suutarintie 9 25 (Janne Hakalahti)
Varpunen Tyrnävä Jokisilta, Nikula 15 (Kalle Hiekkanen)
Varpunen Kempele Ollila 5 (Aarne Hietala)
Varpunen Tyrnävä Ronkoteuksentie 5 4 (Anna-Maija Melvaskoski)
Viherpeippo Kempele Länkeläntie 13 1 (Eija Karppinen)
Viherpeippo Oulu Pikkukuivalantie 14 1 (Susanna Manninen)
Viherpeippo Oulu Monosentie 4 B 3 (Jaana Huusko)
Viherpeippo Oulu Saranpääntie 33 10 (Leena Talus-Lakkala)
Viherpeippo Oulu Jarvantie 9 15 (Juha Jarva)
Viherpeippo Liminka Kurkitie 1 11 (Janne Kärki)
Viherpeippo Kempele Aropolku 1 1 (Timo Rönkä)
Viherpeippo Liminka Kirkkotie2a6 8 (Rauni Ojala)

25.1.


Fasaani Kempele Jyvätie 2 B as 1 3 (Sirpa Koskinen)
Fasaani Kempele Rinnetie 11 1 (Maarit Pihkakoski)
Fasaani Oulu Kylänpuolentie 197 3 (Kaija-Leena Oikarinen)
Fasaani Kempele Kyntökuja 1 1 (Riitta Leinonen, Markku Moilanen)
Fasaani Oulu Rimatie 10 2 (Johanna Kotajärvi)
Fasaani Oulu Koura, Oulunsalo 9 (M-T Nissilä)
Fasaani Kempele Korsitie 17 9 (Veli Holopainen)
Harakka Liminka Vuotilankuja 5 3 (Ulla-Maija Lumme)
Harakka Kempele Kyntökuja 1 3 (Riitta Leinonen, Markku Moilanen)
Harakka Oulu Vaaralankuja 7 2 (Jaakko Koskela, Isla, Amina, Aamos, Elmer, Oula)
Harakka Kempele Siilikuja 22 2 (Irma Pulli)
Harakka Kempele Korsitie 17 3 (Veli Holopainen)
Harakka Oulu Pappilantie 2 1 (Jarmo Paalanen)
Harakka Lumijoki Hoijakkaperä 29 takametsä ja pelto 1 (Marko, Julius Pajari)
Harakka Tyrnävä Nestorintie 11 6 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Harakka Oulu Merituulentie 3 1 (Paula Ratava, Aarni Ratava, Ohto Ratava, Jaakko Pi...)
Harakka Lumijoki Tiironperäntie132 2 (Kaarina Greus)
Harakka Liminka Lintupuisto 1 (Jarmo Kiviniitty)
Harakka Lumijoki Ukuranperäntie 84, 91980 1 (Senni Kauppi)
Harakka Oulu Rimatie 10 1 (Johanna Kotajärvi)
Harakka Oulu Vihirannantie 3 (Päivi Perhomaa)
Harakka Liminka Virkkula, Vesalankuja 2 (Pekka Majuri)
Harakka Liminka Jyväskyläntie 71B Ala-Temmes 2 (Timo Harju)
Harakka Oulu Kylänpuolentie 197 2 (Kaija-Leena Oikarinen)
Harakka Oulu Koura, Oulunsalo 3 (M-T Nissilä)
Harakka Liminka Värminkoskentie 13 1 (Kyllikki Maaranto)
Harakka Oulu Isokuovintie 1b5 1 (Eeva-leena Juntunen)
Hömötiainen Oulu Kylänpuolentie 197 1 (Kaija-Leena Oikarinen)
Hömötiainen Liminka Penkkatie 3 (Sinikka Pakarinen)
Hömötiainen Kempele Rinnetie 11 1 (Maarit Pihkakoski)
Hömötiainen Oulu Isokuovintie 1b5 2 (Eeva-leena Juntunen)
Hömötiainen Liminka Honkisuontie 28D 1 (Leila Ahola, Oskari Jaakola)
Hömötiainen Lumijoki Ukuranperäntie 84, 91980 4 (Senni Kauppi)
Hömötiainen Liminka Tuposlammentie 13 1 (Teppo Mutanen)
Isolepinkäinen Lumijoki Hirvasniemi, Letto 1 (Pekka Sangi, Oili Myllykangas)
Keltasirkku Liminka Lintupuisto 4 (Jarmo Kiviniitty)
Keltasirkku Tyrnävä Nestorintie 11 4 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Keltasirkku Kempele Metsärinne 10 (Jussi Niskanen)
Keltasirkku Liminka Värminkoskentie 13 10 (Kyllikki Maaranto)
Keltasirkku Liminka Penkkatie 6 (Sinikka Pakarinen)
Keltasirkku Liminka Vuotilankuja 5 4 (Ulla-Maija Lumme)
Keltasirkku Oulu Koura, Oulunsalo 35 (M-T Nissilä)
Keltasirkku Kempele Jyvätie 2 B as 1 20 (Sirpa Koskinen)
Keltasirkku Oulu Kylänpuolentie 197 15 (Kaija-Leena Oikarinen)
Keltasirkku Kempele Rinnetie 11 8 (Maarit Pihkakoski)
Keltasirkku Kempele Kyntökuja 1 50 (Riitta Leinonen, Markku Moilanen)
Keltasirkku Lumijoki Tiironperäntie132 15 (Kaarina Greus)
Keltasirkku Oulu Pappilantie 2 2 (Jarmo Paalanen)
Keltasirkku Oulu Rimatie 10 11 (Johanna Kotajärvi)
Keltasirkku Liminka Tuposlammentie 13 5 (Teppo Mutanen)
Korppi Liminka Virkkula, Vesalankuja 1 (Pekka Majuri)
Korppi Lumijoki Varjakka,kalasatama 5 (Minna Kaan, Minna Sarkkinen)
Kuusitiainen Oulu Kylänpuolentie 197 1 (Kaija-Leena Oikarinen)
Kuusitiainen Oulu Merituulentie 3 1 (Paula Ratava, Aarni Ratava, Ohto Ratava, Jaakko Pi...)
Käpytikka Liminka Honkisuontie 28D 1 (Leila Ahola, Oskari Jaakola)
Käpytikka Tyrnävä Nestorintie 11 1 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Käpytikka Lumijoki Tiironperäntie132 1 (Kaarina Greus)
Käpytikka Kempele Jyvätie 2 B as 1 1 (Sirpa Koskinen)
Käpytikka Liminka Penkkatie 1 (Sinikka Pakarinen)
Käpytikka Liminka Virkkula, Vesalankuja 1 (Pekka Majuri)
Käpytikka Kempele Metsärinne 1 (Jussi Niskanen)
Käpytikka Oulu Kylänpuolentie 197 1 (Kaija-Leena Oikarinen)
Lintu Kempele Korsitie 17 2 (Veli Holopainen)
Merikotka Lumijoki Varjakka,kalasatama 3 (Minna Kaan, Minna Sarkkinen)
Merilokki Lumijoki Varjakka,kalasatama 1 (Minna Kaan, Minna Sarkkinen)
Mustarastas Oulu Koura, Oulunsalo 2 (M-T Nissilä)
Mustarastas Liminka Vuotilankuja 5 1 (Ulla-Maija Lumme)
Naakka Liminka Vuotilankuja 5 1 (Ulla-Maija Lumme)
Naakka Liminka Virkkula, Vesalankuja 50 (Pekka Majuri)
Naakka Kempele Kyntökuja 1 3 (Riitta Leinonen, Markku Moilanen)
Naakka Oulu Pappilantie 2 25 (Jarmo Paalanen)
Naakka Oulu Koura, Oulunsalo 5 (M-T Nissilä)
Naakka Tyrnävä Nestorintie 11 4 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Närhi Oulu Kylänpuolentie 197 3 (Kaija-Leena Oikarinen)
Närhi Lumijoki Tiironperäntie132 4 (Kaarina Greus)
Närhi Liminka Virkkula, Vesalankuja 2 (Pekka Majuri)
Närhi Liminka Honkisuontie 28D 2 (Leila Ahola, Oskari Jaakola)
Närhi Liminka Penkkatie 3 (Sinikka Pakarinen)
Närhi Tyrnävä Nestorintie 11 1 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Närhi Liminka Tuposlammentie 13 8 (Teppo Mutanen)
Peippo Oulu Merituulentie 3 2 (Paula Ratava, Aarni Ratava, Ohto Ratava, Jaakko Pi...)
Peippo Tyrnävä Nestorintie 11 8 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Peippo Oulu Koura, Oulunsalo 2 (M-T Nissilä)
Peltopyy 2.-25.1. Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 6 (Reijo Kylmänen, Eino Riikola)
Pikkuvarpunen Liminka Virkkula, Vesalankuja 20 (Pekka Majuri)
Pikkuvarpunen Tyrnävä Nestorintie 11 2 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Pikkuvarpunen Oulu Koura, Oulunsalo 22 (M-T Nissilä)
Pikkuvarpunen Oulu Kylänpuolentie 197 2 (Kaija-Leena Oikarinen)
Pikkuvarpunen Oulu Rimatie 10 10 (Johanna Kotajärvi)
Pikkuvarpunen Liminka Tuposlammentie 13 1 (Teppo Mutanen)
Pikkuvarpunen Lumijoki Tiironperäntie132 15 (Kaarina Greus)
Pikkuvarpunen Liminka Vuotilankuja 5 20 (Ulla-Maija Lumme)
Pikkuvarpunen Kempele Kyntökuja 1 28 (Riitta Leinonen, Markku Moilanen)
Pikkuvarpunen Kempele Jyvätie 2 B as 1 1 (Sirpa Koskinen)
Pikkuvarpunen Oulu Pappilantie 2 2 (Jarmo Paalanen)
Pikkuvarpunen Kempele Rinnetie 11 4 (Maarit Pihkakoski)
Punakylkirastas 6.-25.1. Oulu Oulunsalo, Lääkkö 1 (Martta Haataja, Sami Haataja, Tapani Tapio)
Punatulkku Lumijoki Hoijakkaperä 29 takametsä ja pelto 10 (Marko, Julius Pajari)
Punatulkku Tyrnävä Nestorintie 11 5 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Punatulkku Liminka Virkkula, Vesalankuja 2 (Pekka Majuri)
Punatulkku Liminka Penkkatie 11 (Sinikka Pakarinen)
Punatulkku Kempele Siilikuja 22 3 (Irma Pulli)
Punatulkku Liminka Honkisuontie 28D 6 (Leila Ahola, Oskari Jaakola)
Punatulkku Liminka Vuotilankuja 5 5 (Ulla-Maija Lumme)
Puukiipijä Liminka Penkkatie 1 (Sinikka Pakarinen)
Pyrstötiainen Lumijoki Ukuranperäntie 84, 91980 1 (Senni Kauppi)
Pyrstötiainen Kempele Metsärinne 2 (Jussi Niskanen)
Pyy Kempele Metsärinne 1 (Jussi Niskanen)
Räkättirastas Oulu Oulunsalo, Lääkkö 2 (Martta Haataja)
Sinitiainen Tyrnävä Nestorintie 11 2 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Sinitiainen Oulu Kylänpuolentie 197 4 (Kaija-Leena Oikarinen)
Sinitiainen Oulu Pappilantie 2 8 (Jarmo Paalanen)
Sinitiainen Liminka Jyväskyläntie 71B Ala-Temmes 12 (Timo Harju)
Sinitiainen Oulu Vihirannantie 3 (Päivi Perhomaa)
Sinitiainen Oulu Koura, Oulunsalo 4 (M-T Nissilä)
Sinitiainen Liminka Tuposlammentie 13 2 (Teppo Mutanen)
Sinitiainen Oulu Rimatie 10 4 (Johanna Kotajärvi)
Sinitiainen Liminka Vuotilankuja 5 8 (Ulla-Maija Lumme)
Sinitiainen Liminka Lintupuisto 1 (Jarmo Kiviniitty)
Sinitiainen Lumijoki Tiironperäntie132 8 (Kaarina Greus)
Sinitiainen Kempele Rinnetie 11 4 (Maarit Pihkakoski)
Sinitiainen Oulu Isokuovintie 1b5 2 (Eeva-leena Juntunen)
Sinitiainen Kempele Kyntökuja 1 1 (Riitta Leinonen, Markku Moilanen)
Sinitiainen Liminka Värminkoskentie 13 1 (Kyllikki Maaranto)
Sinitiainen Kempele Jyvätie 2 B as 1 4 (Sirpa Koskinen)
Sinitiainen Oulu Merituulentie 3 1 (Paula Ratava, Aarni Ratava, Ohto Ratava, Jaakko Pi...)
Sinitiainen Liminka Penkkatie 6 (Sinikka Pakarinen)
Sinitiainen Liminka Virkkula, Vesalankuja 22 (Pekka Majuri)
Sinitiainen Liminka Honkisuontie 28D 2 (Leila Ahola, Oskari Jaakola)
Talitiainen Liminka Lintupuisto 8 (Jarmo Kiviniitty)
Talitiainen Liminka Vuotilankuja 5 5 (Ulla-Maija Lumme)
Talitiainen Oulu Merituulentie 3 7 (Paula Ratava, Aarni Ratava, Ohto Ratava, Jaakko Pi...)
Talitiainen Liminka Honkisuontie 28D 3 (Leila Ahola, Oskari Jaakola)
Talitiainen Lumijoki Tiironperäntie132 3 (Kaarina Greus)
Talitiainen Liminka Penkkatie 10 (Sinikka Pakarinen)
Talitiainen Kempele Rinnetie 11 6 (Maarit Pihkakoski)
Talitiainen Liminka Värminkoskentie 13 6 (Kyllikki Maaranto)
Talitiainen Lumijoki Peltovainio 5 (Joose Tervo, Sofia Tervo)
Talitiainen Oulu Kylänpuolentie 197 6 (Kaija-Leena Oikarinen)
Talitiainen Tyrnävä Nestorintie 11 6 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Talitiainen Lumijoki Ukuranperäntie 84, 91980 3 (Senni Kauppi)
Talitiainen Lumijoki Hoijakkaperä 29 takametsä ja pelto 5 (Marko, Julius Pajari)
Talitiainen Oulu Isokuovintie 1b5 16 (Eeva-leena Juntunen)
Talitiainen Liminka Jyväskyläntie 71B Ala-Temmes 20 (Timo Harju)
Talitiainen Oulu Pappilantie 2 3 (Jarmo Paalanen)
Talitiainen Kempele Jyvätie 2 B as 1 6 (Sirpa Koskinen)
Talitiainen Liminka Virkkula, Vesalankuja 14 (Pekka Majuri)
Talitiainen Oulu Vihirannantie 3 (Päivi Perhomaa)
Talitiainen Kempele Kyntökuja 1 2 (Riitta Leinonen, Markku Moilanen)
Talitiainen Kempele Siilikuja 22 1 (Irma Pulli)
Talitiainen Oulu Rimatie 10 4 (Johanna Kotajärvi)
Talitiainen Kempele Korsitie 17 4 (Veli Holopainen)
Talitiainen Oulu Koura, Oulunsalo 4 (M-T Nissilä)
Talitiainen Liminka Tuposlammentie 13 2 (Teppo Mutanen)
Talitiainen Oulu Vaaralankuja 7 1 (Jaakko Koskela, Isla, Amina, Aamos, Elmer, Oula)
Tilhi Lumijoki Hoijakkaperä 29 takametsä ja pelto 2 (Marko, Julius Pajari)
Tundraurpiainen Kempele Metsärinne 2 (Jussi Niskanen)
Turkinkyyhky Kempele Siilikuja 22 1 (Irma Pulli)
Turkinkyyhky Kempele Korsitie 17 2 (Veli Holopainen)
Turkinkyyhky Kempele Honkanen 3 (Jussi Niskanen)
Turkinkyyhky Kempele Jyvätie 2 B as 1 2 (Sirpa Koskinen)
Urpiainen Kempele Metsärinne 20 (Jussi Niskanen)
Urpiainen Oulu Koura, Oulunsalo 3 (M-T Nissilä)
Uuttukyyhky Tyrnävä Korventie 2 (Reijo Kylmänen)
Valkoselkätikka Liminka Penkkatie 1 (Sinikka Pakarinen)
Varis Oulu Pappilantie 2 2 (Jarmo Paalanen)
Varis Liminka Lintupuisto 1 (Jarmo Kiviniitty)
Varpunen Oulu Pappilantie 2 4 (Jarmo Paalanen)
Varpunen Kempele Rinnetie 11 3 (Maarit Pihkakoski)
Varpunen Kempele Jyvätie 2 B as 1 4 (Sirpa Koskinen)
Varpunen Liminka Vuotilankuja 5 5 (Ulla-Maija Lumme)
Varpunen Liminka Lintupuisto 6 (Jarmo Kiviniitty)
Varpunen Oulu Koura, Oulunsalo 1 (M-T Nissilä)
Viherpeippo Kempele Jyvätie 2 B as 1 1 (Sirpa Koskinen)
Viherpeippo Kempele Honkanen 8 (Jussi Niskanen)
Viherpeippo Tyrnävä Nestorintie 11 4 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Viherpeippo Liminka Värminkoskentie 13 8 (Kyllikki Maaranto)
Viherpeippo Oulu Pappilantie 2 4 (Jarmo Paalanen)
Vihervarpunen Oulu Oulunsalo 4 (Sami Haataja, Martta Haataja)

24.1.


Hippiäinen Oulu Oulunsalo, Akio 2 (Minna Kaan)
Keltasirkku Oulu Hakamaa, Jarva 40 (Tapani Tapio)
Kesykyyhky Tyrnävä Tyrnävän Mylly 30 (Reijo Kylmänen)
Naakka Kempele Sipola, Nummela 270 (Tapani Tapio, Antti Rönkä)
Räkättirastas Liminka Jutkokylä, Pilto 1 (Tapani Tapio)
Turkinkyyhky Liminka Keskikylä 1 (Antti Rönkä)
Varis Oulu Oulunsalo, Varjakka,venesatama 8 (Minna Kaan)

23.1.


Harmaalokki Lumijoki Varjakka,kalasatama 2 (Pekka Majuri)
Harmaapäätikka 2.-23.1. Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 1 (Markku Paso, Riitta Peura)
Hippiäinen Oulu Oulunsalo, Välitörmä 5 (Henri Ukonaho)
Järripeippo Lumijoki Kuukkalanperä 1 (Jaakko Koistinen, Juhani Suni)
Korppi Lumijoki Varjakka,kalasatama 3 (Pekka Majuri)
Merikotka Lumijoki Varjakka,kalasatama 2 (Pekka Majuri)
Merilokki Lumijoki Varjakka,kalasatama 8 (Pekka Majuri)
Pikkutikka Oulu Oulunsalo, Välitörmä 1 (Henri Ukonaho)
Puukiipijä Lumijoki Säikkälänperä, Törmäkarinlahti 1 (Pekka Majuri)
Pyrstötiainen Oulu Oulunsalo, Välitörmä 6 (Henri Ukonaho)
Varpushaukka Liminka Virkkula, Vesalankuja 1 (Pekka Majuri)

22.1.


Hömötiainen Oulu Oulunsalo, Nuppa 8 (Markku Paso)
Hömötiainen 21.-22.1. Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 2 (Markku Paso, Riitta Peura)
Isolepinkäinen Liminka Honkisuo, Rauhala 1 (Pekka Majuri)
Isolepinkäinen Oulu Kempeleenlahden lintutorni 1 (Minna Kaan)
Käpytikka Oulu Oulunsalo, Nuppa 2 (Markku Paso)
Pikkutikka Oulu Oulunsalo, Nuppa 1 (Markku Paso)
Pikkuvarpunen 21.-22.1. Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 10 (Markku Paso, Riitta Peura)
Pohjantikka Oulu Oulunsalo, Nuppa 1 (Markku Paso)
Puukiipijä Oulu Oulunsalo, Nuppa 1 (Markku Paso)
Teeri Liminka Tupos 1 (Linnea Korpi)
Turkinkyyhky Liminka Kk 3 (Pekka Majuri)
Urpiainen Oulu Kempeleenlahden lintutorni 3 (Minna Kaan)

21.1.


Keltasirkku Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 2 (Markku Paso)
Sinitiainen Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 6 (Markku Paso, Riitta Peura)
Teeri Oulu Oulunsalo, Salonselkä 4 (Markku Paso)

20.1.


Isolepinkäinen Tyrnävä Härmäntie 1 (Eino Riikola)
Mustarastas Tyrnävä Nestorintie 5 1 (Sirkka Kaurala)
Pikkuvarpunen Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 15 (Markku Paso, Riitta Peura)
Puukiipijä 16.-20.1. Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 1 (Markku Paso, Riitta Peura)
Sinitiainen Liminka Virkkula, Vesalankuja 26 (Pekka Majuri)
Teeri Tyrnävä Isosuo 111 (Reijo Kylmänen)
Varpushaukka Oulu Oulunsalo, Riisikuja 2 (Petri Hottola)
Varpushaukka Liminka Seikkulankuja 3 1 (Veijo Kalaoja)

19.1.


Hippiäinen Oulu Oulunsalo 4 (Paula Ratava)
Hippiäinen Liminka Virkkula, Torikanjärvi 2 (Pekka Majuri)
Hömötiainen 18.-19.1. Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 2 (Markku Paso, Riitta Peura)
Hömötiainen Liminka Alapää, Uusi Liminganjoki 1 (Mika Jokikokko)
Isolepinkäinen Kempele Teppola 1 (Janne Aalto, Hanna Aalto)
Keltasirkku Tyrnävä Heikkiläntie 49 (Tuomas Herva)
Keltasirkku Liminka Alapää, Vanha Liminganjoki 300 (Mika Jokikokko)
Käpytikka Oulu Pajuniemi 1 (Tapani Tapio)
Käpytikka Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 2 (Markku Paso, Riitta Peura)
Käpytikka Oulu Salonpää, Salonselkä 1 (Tapani Tapio)
Käpytikka Liminka Virkkula, Torikanjärvi 1 (Pekka Majuri)
Naakka Kempele Kauppakeskus 160 (Minna Kaan, Minna Sarkkinen)
Palokärki Liminka Virkkula, Torikanjärvi 1 (Pekka Majuri)
Pikkuvarpunen Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 8 (Markku Paso, Riitta Peura)
Puukiipijä Liminka Alapää, Uusi Liminganjoki 1 (Mika Jokikokko)
Puukiipijä Oulu Pajuniemi 1 (Tapani Tapio)
Pyrstötiainen Liminka Alapää, Uusi Liminganjoki 8 (Mika Jokikokko)
Räkättirastas Oulu Oulunsalo, Lääkkö 2 (Tapani Tapio)
Tilhi Liminka Kk 5 (Mika Jokikokko)
Töyhtötiainen Liminka Virkkula, Torikanjärvi 1 (Pekka Majuri)
Varpushaukka Liminka Virkkula, Vesalankuja 1 (Pekka Majuri)
Viherpeippo Oulu Oulunsalo, Pitkäkangas 25 (Hannu Moberg)

18.1.


Närhi Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 4 (Markku Paso, Riitta Peura)
Räkättirastas Tyrnävä Kiviojanvarsi, Korpi 1 (Tuomas Väyrynen)
Tikli Liminka Kk 4 (Mika Jokikokko)

17.1.


Pikkuvarpunen 16.-17.1. Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 6 (Markku Paso, Riitta Peura)
Punatulkku Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 2 (Markku Paso, Riitta Peura)
Varpuspöllö Tyrnävä Kotimetsä 1 (Kalle Hiekkanen)

16.1.


Isolepinkäinen Tyrnävä Ojalantie 1 (Eino Riikola)
Pyrstötiainen Oulu Oulunsalo, Käpylä 2 (Markku Paso)
Teeri Oulu Oulunsalo, Riutunkainalo 22 (Markku Paso)
Töyhtötiainen Oulu Oulunsalo, Leppänenä 3 (Markku Paso)

15.1.


Hömötiainen Oulu Oulunsalo, Karsikonkorpi 6 (Markku Paso)
Käpytikka Oulu Oulunsalo, Salonselkä 3 (Markku Paso)
Käpytikka Oulu Oulunsalo, Karsikonkorpi 3 (Markku Paso)
Pikkuvarpunen Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 3 (Markku Paso, Riitta Peura)
Turkinkyyhky Kempele Koskela, Uutela 1 (Tapani Tapio)
Turkinkyyhky Kempele Koskela, Uutela 1 (Tapani Tapio)
Turkinkyyhky Kempele Riihivainio, Uutela 1 (Tapani Tapio)

14.1.


Hömötiainen Oulu Oulunsalo, Nuppa 6 (Markku Paso)
Keltasirkku Tyrnävä Nestorintie 11 4 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Peippo Tyrnävä Nestorintie 11 7 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Pikkutikka Oulu Oulunsalo, Nuppa 1 (Markku Paso)
Pikkuvarpunen Tyrnävä Nestorintie 11 12 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Pohjantikka Oulu Oulunsalo, Välitörmä 1 (Markku Paso)
Punatulkku Tyrnävä Nestorintie 11 2 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Puukiipijä Oulu Oulunsalo, Nuppa 1 (Markku Paso)
Puukiipijä Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 1 (Markku Paso)
Pyrstötiainen Oulu Oulunsalo, Nuppa 1 (Markku Paso)
Sinitiainen Tyrnävä Nestorintie 11 6 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Talitiainen Tyrnävä Nestorintie 11 10 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Viherpeippo Tyrnävä Nestorintie 11 8 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)

13.1.


Fasaani Liminka Jutkokylä, Seppälä 1 (Pekka Majuri)
Merikotka Liminka Temmesjokisuu,torni 4 (Pekka Majuri)
Pyrstötiainen Liminka Nenänperä, Kivisäärennokka 7 (Pekka Majuri)

12.1.


Harakka Tyrnävä Nestorintie 11 2 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Hippiäinen Oulu Varjakka, Metsäranta 2 (Henri Ukonaho)
Huuhkaja Liminka Virkkula, Mattilankuja 2 (Osmo Heikkala)
Kanahaukka Oulu Varjakka, Metsäranta 1 (Henri Ukonaho)
Kanahaukka Tyrnävä Peräoja 1 (Reijo Kylmänen)
Keltasirkku Tyrnävä Nestorintie 11 3 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Korppi Kempele Linnakangas 2 (Jussi Niskanen, Sari Niskanen)
Naakka Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 200 (Eino Riikola)
Närhi Tyrnävä Nestorintie 11 1 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Peippo Tyrnävä Nestorintie 11 2 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Pikkuvarpunen Tyrnävä Nestorintie 11 15 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Punatulkku Tyrnävä Nestorintie 11 3 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Sinitiainen Tyrnävä Nestorintie 11 13 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Talitiainen Tyrnävä Nestorintie 11 30 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Urpiainen Kempele Linnakangas 20 (Jussi Niskanen, Sari Niskanen)
Viherpeippo Tyrnävä Nestorintie 11 7 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Viherpeippo Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 19 (Eino Riikola)
Viirupöllö Liminka Virkkula, Mattilankuja 1 (Osmo Heikkala)

11.1.


Isolepinkäinen 6.-11.1. Kempele Teppola 1 (Jussi Niskanen, Petri Hottola)
Järripeippo Lumijoki Kuukkalanperä 2 (Kari Koivula)
Keltasirkku Kempele Teppola 100 (Jussi Niskanen)
Kottarainen Kempele Riihivainio 1 (Petri Hottola)
Kuusitiainen Lumijoki Kuukkalanperä 1 (Kari Koivula)
Käpytikka Lumijoki Kk 1 (Kari Koivula)
Mustarastas Kempele Koskela 1 (Janne Hakalahti)
Mustarastas Lumijoki Kk 1 (Kari Koivula)
Mustarastas Liminka Jutkokylä, Metsäpelto 1 (Pekka Majuri)
Mustarastas Oulu Oulunsalo, Lääkkö 2 (Sami Haataja, Martta Haataja)
Närhi Kempele Teppola 3 (Jussi Niskanen)
Pikkuvarpunen Lumijoki Kuukkalanperä 30 (Kari Koivula)
Räkättirastas Liminka Seikkulankuja 3 7 (Veijo Kalaoja, Telle Kalaoja)
Räkättirastas Liminka Jutkokylä, Metsäpelto 14 (Pekka Majuri)
Tilhi Tyrnävä Nelistahkonen 25 (Tuomas Herva)
Tilhi Liminka Jutkokylä, Metsäpelto 135 (Pekka Majuri)
Tundraurpiainen Liminka Alapää, Uusi Liminganjoki 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Turkinkyyhky Kempele Koskela 6 (Janne Hakalahti)
Urpiainen Kempele Järvisuo 12 (Tuomas Herva)
Urpiainen Liminka Alapää, Uusi Liminganjoki 7 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Varpunen Lumijoki Kuukkalanperä 5 (Kari Koivula)
Varpushaukka Liminka Alapää, Härmä 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Varpushaukka Lumijoki Kk 1 (Kari Koivula)
Viherpeippo Lumijoki Kk 1 (Kari Koivula)
Vihervarpunen Liminka Vanha Liminka 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)

10.1.


Huuhkaja Liminka Seikkulankuja 3 1 (Veijo Kalaoja, Telle Kalaoja)
Isolepinkäinen Liminka Alapää, Hahtikari 1 (Pekka Majuri)
Keltasirkku Oulu Oulunsalo, Pitkäkangas 2 (Ritva Swanljung)
Keltasirkku Oulu Oulunsalo, Pitkäkangas 1 (Ritva Swanljung)
Korppi Oulu Oulunsalo, Pitkäkangas 1 (Ritva Swanljung)
Palokärki Tyrnävä Isosuo 1 (Eino Riikola)
Palokärki Oulu Oulunsalo, Pitkäkangas 1 (Ritva Swanljung)
Pyrstötiainen Oulu Oulunsalo, Pitkäkangas 9 (Ritva Swanljung)
Teeri Tyrnävä Isosuo 45 (Eino Riikola)
Uuttukyyhky 2.-10.1. Tyrnävä Parras, Väyrynen 1 (Tuomas Väyrynen)
Varpushaukka Oulu Oulunsalo, Pitkäkangas 1 (Ritva Swanljung)
Viherpeippo Oulu Oulunsalo, Pitkäkangas 24 (Ritva Swanljung)

9.1.


Huuhkaja Tyrnävä Keskikylä 1 (Jari Kaakinen)
Kesykyyhky Tyrnävä Tyrnävän Mylly 1 (Reijo Kylmänen)
Naakka Liminka Kk 100 (Linnea Korpi)
Peippo Liminka Alapää, Uusi Liminganjoki 3 (Pekka Majuri, Heli Suurkuukka)
Punatulkku Oulu Oulunsalo, Ranta 1 (Ritva Swanljung)
Puukiipijä 7.-9.1. Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 1 (Markku Paso, Riitta Peura)
Turkinkyyhky Kempele Koskela 2 (Jouni Pikkarainen)
Varpushaukka Tyrnävä Keskikyläntie 16 A 1 (Eino Riikola)

8.1.


Käpytikka Liminka Tupos, Tuomiaro 1 (Linnea Korpi)
Merikotka Oulu Oulunsalo, Karsikonkorpi 2 (Markku Paso)
Metso Siikajoki Karinkanta 1 (Toivo Lyly)
Naakka Liminka Tupos 13 (Linnea Korpi)
Sinitiainen Liminka Tupos, Tuomiaro 5 (Linnea Korpi)
Sinitiainen Liminka Tupos 2 (Linnea Korpi)
Talitiainen Liminka Tupos 10 (Linnea Korpi)
Talitiainen Liminka Tupos, Tuomiaro 20 (Linnea Korpi)
Teeri Oulu Oulunsalo, Salonselkä 2 (Markku Paso)
Urpiainen Liminka Tupos 2 (Linnea Korpi)

7.1.


Hippiäinen Liminka Tupos, Sale 2 (Linnea Korpi)
Käpytikka Oulu Pajuniemi 1 (Tapani Tapio)
Mustarastas Oulu Oulunsalo, Lääkkö 1 (Tapani Tapio)
Naakka Oulu Oulunsalo, Lääkkö 80 (Tapani Tapio)
Närhi Liminka Tupos, Järvenpääntie 3 (Linnea Korpi)
Palokärki Oulu Salonpää, Karsikonkorpi 1 (Tapani Tapio)
Puukiipijä Oulu Pajuniemi 1 (Tapani Tapio)
Pyrstötiainen Liminka Alapää, Uusi Liminganjoki 7 (Pekka Majuri)
Räkättirastas Oulu Oulunsalo, Lääkkö 1 (Tapani Tapio)
Tilhi Oulu Oulunsalo, Lääkkö 66 (Tapani Tapio)

6.1.


Fasaani Kempele Hahtoranta 4 (Jussi Niskanen)
Harakka Kempele Jätekeskus 10 (Jussi Niskanen)
Harmaalokki Lumijoki Luodonselkä, Ulkovarjakka 25 (Kari Koivula)
Harmaapäätikka Liminka Kk 1 (Pekka Majuri)
Hippiäinen Oulu Oulunsalo, Akio 6 (Linnea Korpi)
Hömötiainen Oulu Oulunsalo, Nuppa 6 (Markku Paso)
Hömötiainen Liminka Kk 2 (Pekka Majuri)
Järripeippo Lumijoki Kuukkalanperä 1 (Kari Koivula)
Keltasirkku Lumijoki Vältti 3 (Antti Rönkä)
Keltasirkku Kempele Ollakka 0 (Jussi Niskanen)
Keltasirkku Kempele Riihivainio 6 (Jussi Niskanen)
Kesykyyhky Kempele Ollakka 8 (Jussi Niskanen)
Kesykyyhky Kempele Asemanseutu 10 (Jussi Niskanen)
Kesykyyhky Kempele Ollakka 2 (Jussi Niskanen)
Korppi Oulu Oulunsalo, Akio 1 (Linnea Korpi)
Korppi Oulu Oulunsalo, Nuppa 2 (Markku Paso)
Kuusitiainen Tyrnävä Kotimetsä 1 (Kalle Hiekkanen)
Käpytikka Oulu Oulunsalo, Nuppa 1 (Markku Paso)
Merikotka Lumijoki Luodonselkä, Ulkovarjakka 5 (Kari Koivula)
Merilokki Lumijoki Luodonselkä, Ulkovarjakka 2 (Kari Koivula)
Mustarastas Oulu Oulunsalo 2 (Sami Haataja, Martta Haataja)
Naakka Kempele Jätekeskus 30 (Jussi Niskanen)
Närhi Lumijoki Vältti 1 (Antti Rönkä)
Palokärki Liminka Rantakylä, Kurranperä 1 (Mika Honkalinna)
Peippo Kempele Ketolanperä 1 (Tuula Kemppainen, Pekka Lahti)
Peippo Oulu Oulunsalo 1 (Sami Haataja, Martta Haataja)
Peltopyy Liminka Virkkula, luontokeskus 10 (Pekka Majuri, Heli Suurkuukka)
Pikkuvarpunen Kempele Honkanen 5 (Jussi Niskanen)
Pikkuvarpunen Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 8 (Markku Paso, Riitta Peura)
Pikkuvarpunen Lumijoki Vältti 6 (Antti Rönkä)
Punatulkku Kempele Honkanen 7 (Jussi Niskanen)
Puukiipijä Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 1 (Markku Paso, Riitta Peura)
Puukiipijä Oulu Oulunsalo, Nuppa 1 (Markku Paso)
Pyrstötiainen Liminka Rantakylä, Rantakurra 5 (Ulla Matturi)
Räkättirastas Liminka Kk 14 (Pekka Majuri)
Räkättirastas Oulu Oulunsalo 2 (Sami Haataja, Martta Haataja)
Sinitiainen Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 6 (Markku Paso, Riitta Peura)
Sinitiainen Oulu Oulunsalo, Akio 1 (Linnea Korpi)
Sinitiainen Lumijoki Vältti 5 (Antti Rönkä)
Talitiainen Lumijoki Vältti 4 (Antti Rönkä)
Turkinkyyhky Liminka Kk 3 (Pekka Majuri)
Turkinkyyhky Kempele Puutarhaoppilaitos 2 (Jussi Niskanen)
Turkinkyyhky Kempele Riihivainio 2 (Jussi Niskanen)
Turkinkyyhky Kempele Honkanen 1 (Jussi Niskanen)
Varis Kempele Jätekeskus 10 (Jussi Niskanen)
Varpunen Kempele Honkanen 15 (Jussi Niskanen)
Varpushaukka Liminka Virkkula, luontokeskus 1 (Pekka Majuri, Heli Suurkuukka)
Varpuslaji Kempele Asemanseutu 20 (Jussi Niskanen)
Varpuslaji Kempele Hahtoranta 30 (Jussi Niskanen)
Viherpeippo Kempele Honkanen 1 (Jussi Niskanen)

5.1.


Hippiäinen Lumijoki Junkkonen 4 (Pekka Sangi, Oili Myllykangas)
Hömötiainen Lumijoki Puomikuja 6 (Pekka Sangi, Oili Myllykangas)
Isolepinkäinen Lumijoki Puhkiavanperä 1 (Osmo Heikkala, Iikka Heikkala)
Merikotka Liminka Virkkula 1 (Osmo Heikkala, Iikka Heikkala)
Turkinkyyhky Liminka Alapää, Simula 2 (Pekka Sangi)
Töyhtötiainen Lumijoki Junkkonen 3 (Pekka Sangi, Oili Myllykangas)

4.1.


Harakka Liminka Kk 26 (Pekka Majuri)
Harmaapäätikka Lumijoki Karinpää 1 (Ari-Pekka Auvinen)
Hippiäinen Liminka Tupos 2 (Linnea Korpi)
Hippiäinen Liminka Kk 4 (Pekka Majuri)
Hömötiainen Liminka Kk 8 (Pekka Majuri)
Keltasirkku Liminka Kk 48 (Pekka Majuri)
Kesykyyhky Liminka Kk 18 (Pekka Majuri)
Korppi Liminka Rantakylä, Rantakurra 1 (Ulla Matturi)
Kuusitiainen Liminka Kk 1 (Pekka Majuri)
Käpytikka Liminka Tupos 1 (Linnea Korpi)
Naakka Liminka Kk 112 (Pekka Majuri)
Pikkutikka Liminka Tupos 1 (Linnea Korpi)
Pikkuvarpunen Liminka Kk 11 (Pekka Majuri)
Punatulkku Liminka Tupos 5 (Linnea Korpi)
Punatulkku Liminka Kk 24 (Pekka Majuri)
Puukiipijä Liminka Kk 1 (Pekka Majuri)
Pyrstötiainen Liminka Tupos 10 (Linnea Korpi)
Räkättirastas Liminka Kk 1 (Pekka Majuri)
Sinitiainen Liminka Tupos 5 (Linnea Korpi)
Sinitiainen Liminka Kk 44 (Pekka Majuri)
Talitiainen Liminka Kk 38 (Pekka Majuri)
Talitiainen Liminka Tupos 4 (Linnea Korpi)
Tilhi Liminka Kk 138 (Pekka Majuri)
Turkinkyyhky Liminka Kk 2 (Pekka Majuri)
Töyhtötiainen Liminka Rantakylä, Rantakurra 1 (Ulla Matturi)
Urpiainen Liminka Kk 8 (Pekka Majuri)
Valkoselkätikka Liminka Kk 1 (Pekka Majuri)
Varis Liminka Kk 2 (Pekka Majuri)
Vesilintu Liminka Kk, Liminganjoki 0 (Pekka Majuri)
Viherpeippo Liminka Rantakylä, Rantakurra 2 (Ulla Matturi)
Viherpeippo Liminka Kk 18 (Pekka Majuri)

3.1.


Hömötiainen Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 1 (Markku Paso, Riitta Peura)
Järripeippo Lumijoki Kuukkalanperä 2 (Kari Koivula)
Kesykyyhky Liminka Kk 10 (Pekka Majuri)
Käpytikka Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 2 (Markku Paso, Riitta Peura)
Pikkuvarpunen Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 2 (Markku Paso, Riitta Peura)
Pohjantikka Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 1 (Markku Paso)
Puukiipijä Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 1 (Markku Paso, Riitta Peura)
Tilhi Liminka Kk 25 (Pekka Majuri)
Turkinkyyhky Liminka Kk 1 (Pekka Majuri)
Vihervarpunen Liminka Kk 1 (Pekka Majuri)

2.1.


Naakka Liminka Tupos 8 (Linnea Korpi)
Puukiipijä 27.12.2019.-2.1. Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 1 (Markku Paso, Riitta Peura)
Sinitiainen Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 8 (Markku Paso, Riitta Peura)
Tilhi Liminka Kk 6 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Varis Liminka Tupos 3 (Linnea Korpi)
Vihervarpunen Liminka Tupos 10 (Linnea Korpi)

1.1.


Fasaani Kempele Pirilä 1 (Aarne Hietala)
Fasaani Kempele Ollila 2 (Aarne Hietala)
Harakka Tyrnävä Markkuu, Tervala 2 (Reijo Kylmänen)
Harakka Tyrnävä Tyrnävä kk 10 (Kalle Hiekkanen)
Harakka Liminka Tupos 2 (Linnea Korpi)
Harakka Oulu Oulunsalo, Riuttu 1 (Tuomas Herva)
Harakka Liminka Kurranperä, Kurrankangas 5 (Pekka Majuri)
Harmaapäätikka Liminka Vanha Liminka 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Hippiäinen Liminka Kurranperä, Kurrankangas 5 (Pekka Majuri)
Hippiäinen Liminka Kk 3 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Hippiäinen Liminka Rantakylä 2 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Hippiäinen Liminka Ala-Kestilän arboretum 2 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Hippiäinen Tyrnävä Tyrnävä kk 1 (Kalle Hiekkanen)
Hömötiainen Liminka Alapää, Hahtikari 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Hömötiainen Liminka Kurranperä, Kurrankangas 6 (Pekka Majuri)
Hömötiainen Liminka Rantakylä, Rantakurra 6 (Ulla Matturi)
Hömötiainen Tyrnävä Tyrnävä kk 1 (Kalle Hiekkanen)
Keltasirkku Liminka Alapää, Vanha Liminganjoki 300 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Keltasirkku Tyrnävä Tyrnävän Mylly 60 (Reijo Kylmänen)
Keltasirkku Tyrnävä Nestorintie 11 3 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Keltasirkku Liminka Rantakylä, Perkkiö 80 (Pekka Majuri)
Keltasirkku Liminka Tupos 5 (Linnea Korpi)
Keltasirkku Liminka Kurranperä, Kurrankangas 1 (Pekka Majuri)
Keltasirkku Tyrnävä Tyrnävän mylyäly Leppiojantien th. 70 (Kalle Hiekkanen)
Kesykyyhky Tyrnävä Tyrnävän mylyäly Leppiojantien th. 50 (Kalle Hiekkanen)
Kesykyyhky Tyrnävä Tyrnävän Mylly 70 (Reijo Kylmänen)
Korppi Liminka Kurranperä, Kurrankangas 1 (Pekka Majuri)
Kuusitiainen Liminka Rantakylä, Rantakurra 2 (Ulla Matturi)
Käpytikka Tyrnävä Markkuu, Tervala 1 (Reijo Kylmänen)
Käpytikka Liminka Rantakylä, Rantakurra 1 (Ulla Matturi)
Käpytikka Liminka Tupos 1 (Linnea Korpi)
Käpytikka Liminka Kurranperä, Kurrankangas 6 (Pekka Majuri)
Käpytikka Tyrnävä Tyrnävä kk 2 (Kalle Hiekkanen)
Mustarastas Liminka Kaarteenaho 3 (Osmo Heikkala, Iikka Heikkala)
Mustarastas Tyrnävä Markkuu, Tervala 1 (Reijo Kylmänen)
Naakka Liminka Tupos 1 (Linnea Korpi)
Naakka Kempele Honkanen 5 (Jorma Siira)
Naakka Tyrnävä Tyrnävä kk 60 (Kalle Hiekkanen)
Naakka Liminka Kurranperä, Kurrankangas 76 (Pekka Majuri)
Närhi Liminka Kurranperä, Kurrankangas 1 (Pekka Majuri)
Närhi Tyrnävä Markkuu, Tervala 3 (Reijo Kylmänen)
Närhi Tyrnävä Tyrnävä kk 1 (Kalle Hiekkanen)
Närhi Liminka Rantakylä, Rantakurra 5 (Ulla Matturi)
Närhi Oulu Oulunsalo, Pajuniemi 4 (Markku Paso, Riitta Peura)
Peippo Lumijoki Korvenkylä 1 (Osmo Heikkala, Iikka Heikkala)
Peippo Tyrnävä Nestorintie 11 2 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Peippo Oulu Oulunsalo, Keskusta 1 (Liisa Kantola, Pekka Kantola)
Peippo Liminka Alapää, Vanha Liminganjoki 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Peltopyy Tyrnävä Kiviojanvarsi, Korpi 5 (Tuomas Väyrynen)
Pikkuvarpunen Tyrnävä Tyrnävä kk 5 (Kalle Hiekkanen)
Pikkuvarpunen Liminka Virkkula, luontokeskus 20 (Pekka Majuri, Heli Suurkuukka)
Pikkuvarpunen Kempele Riihivainio, Uutela 6 (Jorma Siira)
Pikkuvarpunen Kempele Ollila 20 (Aarne Hietala)
Pikkuvarpunen Liminka Tupos 7 (Linnea Korpi)
Pikkuvarpunen Liminka Kk 2 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Pikkuvarpunen Liminka Rantakylä, Rantakurra 1 (Ulla Matturi)
Punatulkku Kempele Pirilä 12 (Aarne Hietala)
Punatulkku Tyrnävä Nestorintie 11 2 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Punatulkku Liminka Rantakylä, Rantakurra 10 (Ulla Matturi)
Punatulkku Liminka Kk 5 (Pekka Majuri)
Punatulkku Tyrnävä Tyrnävä kk 3 (Kalle Hiekkanen)
Punatulkku Kempele Riihivainio, Uutela 2 (Jorma Siira)
Punatulkku Liminka Kurranperä, Kurrankangas 7 (Pekka Majuri)
Puukiipijä Liminka Rantakylä, Rantakurra 1 (Ulla Matturi)
Puukiipijä Liminka Kurranperä, Kurrankangas 1 (Pekka Majuri)
Puukiipijä Tyrnävä Tyrnävä kk 1 (Kalle Hiekkanen)
Puukiipijä Tyrnävä Tyrnävä kk 1 (Kalle Hiekkanen)
Puukiipijä Liminka Alapää, Hahtikari 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Puukiipijä Liminka Ala-Kestilän arboretum 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Pyrstötiainen Lumijoki Kankaanpääntie 8 (Mauri Kallio)
Pyrstötiainen Liminka Alapää, Hahtikari 6 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Räkättirastas Liminka Kaarteenaho 1 (Osmo Heikkala, Iikka Heikkala)
Sinitiainen Liminka Tupos 3 (Linnea Korpi)
Sinitiainen Liminka Kurranperä, Kurrankangas 6 (Pekka Majuri)
Sinitiainen Tyrnävä Markkuu, Tervala 1 (Reijo Kylmänen)
Sinitiainen Tyrnävä Tyrnävä kk 10 (Kalle Hiekkanen)
Sinitiainen Liminka Rantakylä, Rantakurra 13 (Ulla Matturi)
Talitiainen Tyrnävä Markkuu, Tervala 5 (Reijo Kylmänen)
Talitiainen Liminka Rantakylä, Rantakurra 6 (Ulla Matturi)
Talitiainen Tyrnävä Tyrnävä kk 10 (Kalle Hiekkanen)
Talitiainen Liminka Tupos 5 (Linnea Korpi)
Talitiainen Liminka Kurranperä, Kurrankangas 14 (Pekka Majuri)
Teeri Tyrnävä Isosuo, Koivula 35 (Kalle Hiekkanen)
Tikli Liminka Virkkula, Mattilankuja 3 (Osmo Heikkala, Iikka Heikkala)
Tikli Oulu Oulunsalo, Riisikuja 2 (Petri Hottola)
Tikli Liminka Kk 2 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Tilhi Liminka Kk 1 (Pekka Majuri)
Tilhi Liminka Kaarteenaho 130 (Osmo Heikkala, Iikka Heikkala)
Tilhi Liminka Kk 1 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Tundraurpiainen Liminka Kurranperä, Kurrankangas 2 (Pekka Majuri)
Turkinkyyhky Liminka Kk 3 (Pekka Majuri)
Turkinkyyhky Kempele Koskela, Suutarintie 2 (Janne Hakalahti)
Turkinkyyhky Kempele Koskela, Uutela 10 (Jorma Siira)
Turkinkyyhky Kempele Pirilä 2 (Aarne Hietala)
Töyhtötiainen Liminka Kurranperä, Kurrankangas 5 (Pekka Majuri)
Urpiainen Liminka Kurranperä, Kurrankangas 24 (Pekka Majuri)
Varis Liminka Kurranperä, Kurrankangas 1 (Pekka Majuri)
Varis Tyrnävä Tyrnävä kk 30 (Kalle Hiekkanen)
Varis Kempele Honkanen 3 (Jorma Siira)
Varpunen Liminka Kk 2 (Mika Jokikokko, Pauli Jokikokko)
Varpunen Tyrnävä Tyrnävän Mylly 2 (Reijo Kylmänen)
Varpunen Tyrnävä Tyrnävä kk 9 (Kalle Hiekkanen)
Varpunen Liminka Kk 10 (Pekka Majuri)
Varpunen Kempele Ollila 5 (Aarne Hietala)
Vesilintu Liminka Kk 0 (Pekka Majuri)
Vesilintu Liminka Kk 0 (Pekka Majuri)
Viherpeippo Liminka Virkkula, Vesalankuja 2 (Pekka Majuri)
Viherpeippo Liminka Kk 4 (Pekka Majuri)
Viherpeippo Tyrnävä Nestorintie 11 6 (Reijo Kylmänen, Juhani Tolonen)
Viherpeippo Liminka Tupos 2 (Linnea Korpi)

Sivu on tuotettu BirdLife Suomen
Tiira-lintuhavaintojärjestelmän www.tiira.fi avulla.
© BirdLife Suomi ry
Sivu päivitetty 29.1.2020 12:46:04